Zdjęcia

Wycieczka rowerowa przez stulecia i Ziemię Torzymską

Nasza wycieczka weekendowa zaczyna się na dworcu kolejowym we Frankfurcie nad Odrą.

Państwa bagaż zostanie przetransportowany do miejsca noclegu samochodem. My zaś przejeżdżamy rowerami most na Odrze i mijamy Słubice / dawne przedmieścia Frankfurtu Dammvorstadt, Stadion Osir / Ostmarkstadion, Park Europejski 2003 / Judenberge, cmentarz żydowski z 1299 roku, dawną leśniczówkę „Grundschäferei“, ruiny wieży Bismarcka, okopy z okresu drugiej wojny światowej, lotnisko Kunowice / Kunersdorf, dworzec w Kunowicach - pomnik nowoczesnej architektury oraz Rancho / Große Mühle.

Wszystkie te miejsca były przed równo 250 laty świadkami przegranej przez Fryderyka II bitwy pod Kunowicami, której przebieg i lokalizację będzie można poznać w czasie wycieczki. Dalej jedziemy przez Stare Biskupice / Alt Bischofsdorf, Sulów / Zohlow, Drzensko / Drenzig i Lubiechnię Wielką / Groß Lübbichow. Przejeżdżamy wielokrotnie przez rzeczkę Ilankę / Eilang, poruszamy się po dawnej drodze leśnej i po zapomnianych mostach, przez Wystok / Klauswalde, Bielice / Belitz z ich rozpadającym się dworem oraz Boczów / Bottschow do miejsca noclegu w Garbiczu / Görbitsch, gdzie czeka na nas ryba z grilla!

W niedzielę istnieje możliwość uczestniczenia w Mszy Świętej i / lub odwiedzenia plaży w Garbiczu. O 12.00 wyruszamy dalej rowerami, jadąc przez las i mijając pięć jezior rynnowych.

Trasa prowadzi przez Pliszkę / Pleißkehammer, Gądków Wielki / Groß Gandern i Gądków Mały / Klein Gandern. Do Frankfurtu docieramy przez Mierczany / Hildesheim, Lubin / Wildenhagen i od Rzepina / Reppen pociągiem, albo przez Radzików / Reichenwalde, Maczków / Matschdorf wzdłuż Ilanki / Eilang, Pulverkrug (obecnie już nie istniejącą miejscowość, w której produkowano papier dla dawnego Uniwersytetu Viadrina), Rybocice / Reipzig, Świecko / Schwetig oraz pomnik wzniesiony w miejscu byłego nazistowskiego wychowawczego obozu pracy „Oderblick“.

Długość trasy wynosi w sobotę ok. 58 km, podobnie w niedzielę w pierwszym wariancie. Jeśli chcą Państwo jechać rowerem aż do Frankfurtu, wówczas w niedzielę trzeba pokonać 79 km. Trasa prowadzi z dala od głównych dróg samochodowych i prowadzi bocznymi drogami asfaltowymi oraz leśnymi i łąkowymi, łatwymi do pokonania na każdym rowerze i pozbawionymi większych podjazdów. Przejeżdżamy przez wioski i tereny wyjątkowe pod względem historycznym i kulturowym, które mogą Państwo poznać dzięki naszym fachowym przewodnikom.

Wycieczka nadaje się dobrze dla początkujących rowerzystów, ale także osobom bardziej zaawansowanym daje okazję do dobrego wypoczynku.

Terminy weekendowe dla uczestników indywidualnych

18 - 19 kwietnia 2009
17 - 18 października 2009

CENA ZA OSOBĘ: 78 Euro

W cenie
- nocleg w pokoju dwuosobowym (dopłata za pokój jednoosobowy 5 Euro),
- pełne wyżywienie: 1 śniadanie, 2 obiady, 2 zestawy piknikowe, 1 kolacja
- całodniowa opieka przewodnika i oprowadzanie przyrodniczo-krajobrazowe
- transport bagażu
- ubezpieczenie podróży

W cenę nie jest wliczony rower. W razie potrzeby możemy wypożyczyć go Państwu za 20 Euro.

Oferta dla grup, stowarzyszeń, firm i rodzin

Na życzenie organizujemy tę wycieczkę
w wybranym przez Państwa terminie!